Depilacja cukrowa – słodka pielęgnacja kobiecego ciała

Depilacja cukrowa – słodka pielęgnacja kobiecego ciała

depilacja-cukrowa

Połowa września za pasem i choć sezon bikini już raczej za nami, to temat depilacji – a tym bardziej depilacji cukrowej – aktualny jest przecież przez cały rok. “Wyzwania” związane z depilacją lub stanem “po” przytrafiają się większości z nas, i to dość często. Czasem jest to zapalenie mieszków włosowych, czasem podrażnienia czy wrastanie włosków.
Okazuje się, że najlepszym remedium na nasze kobiece, depilacyjne dylematy jest tradycyjna bliskowschodnia receptura. Już w starożytności, bo 6000 lat temu Egipcjanie upowszechnili depilację za pomocą znanej nam dziś pasty cukrowej. Najprawdopodobniej właśnie z tej metody korzystała Kleopatra! Dziś depilacja cukrowa ciała za pomocą pasty cukrowej jest jedną z najbardziej naturalnych, najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia.

Na czym polega depilacja cukrowa?

Depilacja cukrowa polega na usunięciu włosków zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Technika delikatnego wmasowania pasty w skórę powoduje podniesienie włosków, dokładne ich oklejenie przez pastę cukrową oraz wniknięcie do ujścia mieszków włosowych. To wszystko pozwala na dokładne usunięcie całych, nawet bardzo krótkich włosków razem z korzeniem, bez ryzyka złamania lub urwania. Co więcej, pasta cukrowa, przygotowana w temperaturze ciała, odpowiada wszystkim rodzajom skóry: delikatnym, wrażliwym i naczyniowym. A po depilacji skóra jest cudownie miękka! Dla większości z nas najważniejsze jest jednak, że pasta cukrowa nie powoduje alergii, zapalenia mieszków włosowych ani wrastania włosków. To wszystko powoduje, że klientki są zachwycone i, zauważyłam, że coraz częściej porzucają depilację woskiem na rzecz właśnie tej słodkiej – depilacji cukrowej. Mniam!

Trendy EKO w salonie kosmetycznym

Trendy EKO widoczne są w rozwoju każdej branży, również mojej :). Dlatego z przyjemnością informuję, że prawdziwa pasta cukrowa składa się jedynie z naturalnych składników, tj.: woda, cukier i sok z cytryny! W prawdziwej, odpowiednio przygotowanej paście cukrowej nigdy nie powinny znajdować się chemiczne barwniki ani substancje zapachowe 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *